Alacsony forgalom mellett folyamatos BUX-erősödéssel zárta a hetet a BÉT részvénypiaca. A vezető papírok közül az OTP, a Matáv és a Mol is jól szerepelt, a Richter viszont egy héttel korábbi szintjére esett vissza. Az index napon belül száz pontot emelkedett, s 7440-en zárt, ami 1,3 százalékos napi emelkedés, az egy héttel korábbi értéknél viszont fél százalékkal alacsonyabb.
A blue chipek közül – a csütörtöki visszaesést korrigálva – jelentősen emelkedett a Matáv árfolyama. A telefonpapír 4 százalékkal került feljebb, s 783 forinton búcsúzott. Az átlagnak megfelelő emelkedéssel zárt az OTP és a Mol, az olajpapír ezzel ismét 5200 forintig kapaszkodott. A nap végén „ledöntötték” a Richtert, a gyógyszerrészvény ezzel lényegében visszatért egy héttel korábbi, gyorsjelentés előtti árszintjéhez.
Néhány közepes kapitalizációjú, a spekulánsok által favorizált társaság papírja jelentős emelkedést ért el pénteken. Az Inter-Európa bank részvénye nagy forgalom mellett öt százalékkal emelkedett és 1890 forinton zárt. Alig maradt el tőle a Rába, amely ezer forintról indulva 4,5 százalékkal drágult. Jól szerepelt a Pannonplast is, a Karsai-nyilatkozat hatására ismét felélénkült a spekuláció a műanyagipari társaság felvásárlásáról.
Nagyot esett viszont a Zalakerámia, a csempegyártó nap végére hat százalékkal, 1210 forintra zuhant. Folytatódott a Graphisoft erősödése, a szoftvercég részvénye az 500 forintos mélyponthoz képest már 12 százalékot drágult.
