BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Erste növelte részesedését az IEB-ben

2003. február 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Erste Bank Befektetési Rt. bejelentette, hogy részesedése az Inter-Európa Bank Rt.-ben január 27-én 5,23 százalékra nőtt a korábbi 4,97 százalékról. Bár érdekes gondolatkísérlet lenne a régióban agresszív terjeszkedési terveket szövő Erste és a második legnagyobb olasz bank, a San Paolo IMI összehozása, jelen esetben nem erről van szó. Amint Cselovszki Róbert, az Erste elnök-vezérigazgatója a Bloomberg hírügynökségnek elmondta, a növekedés mögött nem kell stratégiai megfontolásokat keresni, az csak a normális üzleti tevékenység része, vagyis az Erste-ügyfelek vettek sok IEB-t az utóbbi időben.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet