Tegnap tőzsdezárás után a NABI Rt. közzétette tavalyi értékesítési adatait, amiből kiderül, hogy csakúgy mint a korábbi években, jól sikerült az év végi hajrá. A társaság csaknem 410 buszt gyártott az utolsó negyedévben, annyit, amennyi az első kilenc hónap szállításainak a fele. Míg a harmadik negyedév végén ötven darab volt a többlet az előző évhez képest, ez 2002-ben hatvanra növekedett, vagyis kicsit javult az év végi teljesítés. A NABI elmúlt éves nyereségét a piac 7 millió dollár körül várja, ami meglehetősen visszafogott, a háromnegyed éves 5,26 millió dollárhoz képest alig 1,8 millió dolláros negyedéves nyereséget jelent. A pesszimizmus oka a dollár gyengélkedése, ami már a harmadik negyedévben is érezhetően szűkítette a buszgyártó bruttó árrését. A társaság számára a CompoBus-eladások felfutása jelenthet áttörést, így pozitív üzenet, hogy tavaly már három CompoBust értékesítettek Los Angeles városának.
A szállítások az idén folytatódnak. A társaság az átláthatóság növelése érdekében ezentúl minden negyedév lezárását követő 15 napon belül közzéteszi értékesítési adatait. Ugyancsak a befektetők jobb tájékozódását segíti, hogy a gyorsjelentésben a tényadatokon túl a folyó negyedév trendjeiről is tájékoztatást adnak.
(NAPI)
