BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiosztották a tőzsdei legek díjait

2002. december 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) év végi fogadásán kiosztották a legjobb tőkepiaci szereplőknek járó tőzsdei díjakat. Az Ybl-palotában rendezett eseményt László Csaba pénzügyminiszter nyitotta meg, majd Jaksity György, a BÉT igazgatóságának elnöke összegezte beszédében a tőzsde 2002-es évét. A parketten bonyolított forgalom, illetve a kontraktusszám alapján az idén mind az azonnali, mind pedig a származékos forgalmat tekintve az Erste Bank Befektetési Rt. végzett az első helyen. „Tavaly egyet nyertünk, az idén kettőt, remélem, hogy jövőre már nemcsak az objektív kategória díjait visszük el” - kommentálta lapunknak a díjat Cselovszki Róbert, az Erste elnök-vezérigazgatója. (A forgalmi díjakat objektív adatok, míg a többit szavazás útján ítélik oda.) „Az Erste első helyezése tudatos építkezés eredménye, bár mindig előkelő helyet foglaltunk el a forgalmi rangsorban. Bízom benne, hogy jövőre jobb tőzsdei klíma mellett, ha nem is a duplájával, de az ideinél sokkal magasabb forgalommal sikerül majd ismét elérni az első helyet” - tette hozzá.
A „Tőzsde embere” kategóriában meghirdetett díjat Réthy Imrétől, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium közigazgatási államtitkárától Jaksity György tőzsdeelnök vehette át. Az év legjobb befektetési szolgáltatója a Concorde Értékpapír Rt., legjobb kibocsátója az OTP Bank lett. A legjobb hitelpapír-kibocsátó az FHB Földhitel- és Jelzálogbank. Az év legjobb szaksajtója a Portfolio.hu, legjobb újságírója Sándorfi Balázs, az év legjobb adatszolgáltatója pedig a Bloomberg.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet