A Pannon-Flax Rt. bejelentette, hogy 50 ezer saját részvényét 690 forintért eladta, illetve visszavásárolta a tőzsdén keresztül. Váradi Ernő, az igazgatóság elnöke a NAPI Gazdaságnak elmondta: a lépésre a társasági törvény előírásai miatt került sor, és a társaság teljes sajátrészvény-állományát érintette. Azért döntött a visszavásárlás mellett, mert az adott árszinten - mint az elnök hangsúlyozta - a jövedelemtermelő képességhez és a saját vagyonhoz viszonyítva jelentősen alulértékelnek tartja részvényét. A Pannon-Flax csaknem két éve vette meg az 50 ezer darabos részvénycsomagot. Tavaly december 20-án is átkötötte azokat a tőzsdén 698 forinton, így a mostani átkötés a cég eredménypozícióját lényegében nem (illetve csupán 400 ezer forinttal) rontja.
(NAPI)
