A két, tőzsdéről idén kivonult Factory-cég bejelentette, hogy kiszálltak a borkedvelők körében jól ismert villányi Vylyan Szőlészeti és Borászati Rt.-ből. A Rizikó Factory Rt. 73 millió, a Második Deviza Factory Rt. 31 millió forint névértékű Vylyan-részvényt értékesített a névérték 300 százalékán. A két csomag együtt a Debreczeni Tibor által alapított és vezetett borászati cég 440 millió forintos jegyzett tőkéjének 23,6 százalékát jelentette. Mint ismeretes, a Debreczeni Kálmán érdekeltségi köréhez közelálló Factory-cégek novemberben úgy döntöttek, hogy a jövőben kizárólag mezőgazdasági tevékenységgel foglalkoznak.
(NAPI)
