BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ledolgozta veszteségét a Budapesti Értéktőzsde

2002. november 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mind a tervezett 232 milliónál, mind a tavalyi 71 milliónál kisebb, legfeljebb 50 millió forint lesz a Budapesti Értéktőzsde idei vesztesége - jelentette ki a Lámfalussy szakmai hét tőkepiaci konferenciáján Horváth Zsolt, a BÉT vezérigazgatója.
A vezérigazgató elmondta, hogy a meglehetősen pesszimista terveknél jó egymilliárdnál nagyobb napi forgalom, különösen az utóbbi hetek adatai nyomán a BÉT idei bevételei várhatóan elérik az 1 milliárd 520 millió forintot (tavaly 1 milliárd 387 millió forint volt a bevétel) és a veszteség legfeljebb 50 millió forint lesz. A BÉT idén 580 millió forintos értékcsökkenést számol el - az MMTS-rendszer leírása jövőre befejeződik -, az amortizáció és pénzügyi eredmény nélküli eredmény, az EBITDA pedig a vezérigazgató szerint eléri a 358 millió forintot. Mivel a napi átlagforgalom 1 milliárd forintos többlete éves szinten 70 millióval javítja az eredménypozíciót, elvileg nem zárható ki a nullszaldó megközelítése sem. Az idén várhatóan 800 millió forint adózott eredményt elérő Keler Rt. (e számot a konferencia másik előadója, Horváth Gergely Keler-vezérigazgató is megerősítette) 25 százaléka a BÉT tulajdona, így a konszolidált eredmény 200 millió forinttal haladja meg a tőzsdéét. (A Keler tavaly profitja negyedét fizette ki osztalékként.) A BÉT Rt. konszolidált saját tőkéjét az év végére Horváth Zsolt 4,69 milliárd forintra taksálta.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet