BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb találgatások az INA-akvizícióról

2002. október 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lehet, hogy a Mol kínálja majd a legtöbbet a horvát olajipari vállalat, az INA 25 százalékos részesedéséért - találgat szerdai számában a zágrábi Vecernji list. A legnagyobb példányszámú horvát napilap korábban már biztos nyertesnek vélte a még versenyben lévő OMV-t is, értesüléseik szerint ugyanis az osztrák cég ajánlata tartalmazza a horvát kormány számára legkedvezőbb feltételeket. A hasonló találgatások minden valószínűség szerint egyre gyakoribbá válnak majd az ajánlatok megtételére kiszabott határidő közeledtével, ám ezek valóságtartalmát érdemes fenntartásokkal kezelni.
Időközben ismét eladósorba kerülhet egy korábbi Mol-célpont, a cseh Unipetrol, miután a korábbi nyertes Agrofert elállt a vásárlástól. Jól értesült cseh források tudni vélik, hogy a társaságot a kormány most feldarabolva értékesítené. A Mol ezzel kapcsolatban már jelezte, hogy minden térségbeli privatizációs lehetőség érdekes a számára, ám a pontos részletek ismerete nélkül korai lenne az ügyben nyilatkozni.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet