A keddi tengerentúli pozitív korrekcióra nyitásban közel kétszázalékos erősödéssel reagált a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, ám a nap további része semmi jót nem tartogatott a pesti befektetőknek. A meredeken esésbe váltó Mol- és Matáv-kurzus magával rántotta a BUX-ot is, mely komoly támaszt nyújtani képes papír híján egész nap meredeken lefelé tartott. Esését a lélektaninak mondott 7 ezer pontos határ sem tudta megállítani, a mutató 6951 ponton, keddi értékénél 1,9 százalékkal alacsonyabban állt a piac zárásakor. A forgalom az elmúlt időben megszokotthoz hasonlóan 5 milliárd forint körül alakult.
Ötezer forint alá zuhant tegnap a Mol-papírok ára. A piacon szárnyra kapott pletykák szerint ugyanis az olajipari társaság befejezte az árfolyam eddigi stabilitásában komoly szerepet játszó sajátrészvény-vásárlási akcióját. A napot közel kétszázalékos zuhanással kezdő árfolyam a kereskedés egészében meredeken csúszott lefelé, záráskor az olajipari részvényt a keddi áránál 3,6 százalékkal alacsonyabban, 4950 forinton jegyezték.
A tegnapi nap a Matáv-tulajdonosok számára sem tartogatott sok jót. A távközlési részvény ugyan kétszázalékos erősödéssel kezdett, ám a 770 forintos nyitóár egyben a napi maximumot is jelentette. A kurzus innen már meredeken lefelé vette az irányt, s záráskor éves minimumán, 727 forinton állt.
A vérzivataros napot az OTP alig egyszázalékos gyengüléssel vészelte át, amiben minden bizonnyal a várakozásoknál nagyobb profitról szárnyra kapott hírek is közrejátszhattak. A bankpapír a nap legnagyobb részében a keddi záróára felett forgott, ám a zárás előtti pillanatokban megerősödő eladói oldal 2010 forintra nyomta le a jegyzését.
Biztos mentsvárnak számítottak tegnap a gyógyszergyári részvények, de ezzel a lehetőséggel csak kevesen éltek. Az alig 160 millió forintos forgalmat generáló Richter ára nem változott, az utóbbi időben gyengélkedő Egis viszont a piaci trenddel szemben 2,6 százalékot erősödött.
Mezősi Tamás
