A hét utolsó kereskedési napján lefelé tartottak az árak a Budapesti Értéktőzsdén. A csütörtöki záróértéke felett kezdő BUX a nyitás után lejtmenetbe kapcsolt, s mivel sem a vezető európai piacokról, sem a vállalati szférából nem érkeztek a kereskedést jelentősen befolyásoló hírek, a lefelé mutató trend a nap további részében is megmaradt. A szerény, alig 3,6 milliárd forintos forgalmat hozó napot végül 7233 ponton, csütörtöki értékénél 1,4 százalékkal alacsonyabban zárta az irányadó mutató.
A BCR-privatizáció halogatásának hírére tovább veszített értékéből az OTP. A pénzintézet papírjai az erős kezdés után lefelé vették az irányt, s a piac zárásakor már csütörtöki áruknál közel három százalékkal alacsonyabban, 2085 forinton cseréltek gazdát. Bár 12 forintos eséssel kezdte a napot a Matáv árfolyama, a telefontársaság kurzusa hamar magára talált, s záráskor a blue chipek közül egyedüliként már csütörtöki értéke felett állt.
Rosszul teljesítettek pénteken a gyógyszergyári részvények, ám míg a Richter megúszta szerény, 0,6 százalékos gyengüléssel, addig az Egis-tulajdonosok már 2,4 százalékos veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni. Akárcsak csütörtökön, pénteken is kiugró forgalmat generáltak az Antenna papírjai, ám míg korábban öt százalék feletti drágulásnak örülhettek a tulajdonosok, a hét utolsó kereskedési napján már 2,3 százalékos gyengülés miatt fájhatott a fejük. Beállította negatív árfolyamrekordját a Graphisoft, a szoftvergyártó részvényeiért a pénteki zárásban mindössze 720 forintot fizettek.
A kárpótlásijegy-piac feszülten várta a pénzügyminiszteri beszámolót a jegy további sorsáról. Az árfolyam a délutáni felfüggesztésig rekordgyanús, 124 millió forintos forgalom mellett 2,9 százalékkal ugrott magasabbra.
M. T.
