Hiába erősödtek két százalék feletti mértékben Európa börzéi, a Budapesti Értéktőzsdét tegnap semmiféle határozott trend nem jellemezte. A BUX egy alig 50 pont széles sávban rendkívül hektikusan ingadozott, záráskor 7338 ponton, szerdai értékénél 18 ponttal magasabban állt. A forgalom valamelyest visszaesett az elmúlt napokhoz képest, a virtuális parketten valamivel több mint 4,2 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
A legnagyobb, 1,7 milliárd forint fölötti forgalmat generáló Mol-papírok jegyzése leginkább vízszintesen mozgott tegnap, az olajipari részvények 4500 forintos záróára mindössze tíz forinttal marad el a szerdaitól. Határozatlanul hullámzott mind az OTP, mind a Matáv kurzusa, ám a napot végül mindkét papír szerény nyereséggel zárhatta.
Két hete töretlenül csúszik lefelé az Egis, a gyógyszergyár papírjai további 0,8 százalékot veszítettek értékükből. A Richter ugyan szerény erősödéssel zárta a napot, ám papírjait továbbra is 12 ezer forint alatt jegyzik. Az egy hete tartó mélyrepülés után valóságos felüdülést jelenthetett a Nabi-tulajdonosoknak részvényeik 3,6 százalékos erősödése. A gépipar másik vezető társasága, a Rába közel sem szerepelt ennyire fényesen, papírjai 0,8 százalékot veszítettek értékükből.
Váratlanul komolyabb vásárlók jelentek meg az Antenna piacán, 53 millió forintos forgalom mellett 5,8 százalékkal húzva magasabbra a műsorszóró papírjainak árát. Felkavarta a hányatott sorsú kárpótlási jegy piacát a kormány tegnap nyilvánosságra került, az értékpapírral kapcsolatos terve (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 26., 9-10. oldal). Árfolyama a szerdai 747 forintról délelőtt 810 forintig emelkedett. Zárásra ugyan valamelyest alábbhagyott a lelkesedés, ám az utolsó üzletet így is 755 forinton, előző értékénél 1,1 százalékkal magasabban kötötték rá.
M. T.
