BUX 138976.86 0,98 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Javulnak a Mol horvátországi esélyei

2002. szeptember 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Lukoil visszalép az állami tulajdonban lévő INA 25 százalékos pakettjére kiírt pályázattól - közölte egy neve elhallgatását kérő horvát illetékesre hivatkozva az MTI. A legnagyobb orosz olajipari társaság eddig nem indokolta döntését. Miután az olasz Edison Gas Groupot korábban a horvát kormány már elutasította, mert az konzorciumot alakított a Hellenic Petroleummal, a Lukoil visszalépése után immár csak három résztvevője maradt a részvénypakettért folyó versenynek. A Mol mellett már csak az osztrák OMV és az orosz Rosznyefty érdeklődik a horvát olajipari társaság iránt, a zágrábi kormány tőlük elvileg az év végére várja a kötelező ajánlatot, és a tervek szerint a jövő év első negyedében a győztest is kihirdethetnék.
A Mol Rt. szeptember elején fejezte be a horvát nemzeti olajtársaság átvilágítását, és várhatóan október-november folyamán készíti el ajánlatát az INA 25 százalékának megvásárlására. A Mol már csaknem négy éve érdeklődik az horvát olajtársaság iránt, ám korábbi próbálkozásait - alapvetően horvát belpolitikai okok miatt - eddig nem koronázta siker.
(NAPI)

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet