Mint tegnapi lapszámunkban arról beszámoltunk (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 18., 4. oldal), a Gazdasági Versenyhivatal gazdasági erőfölénnyel való visszaélés miatt a Tiszántúli Áramszolgáltató Rt.-t 65 millió forintos, a Dél-magyarországi Áramszolgáltató Rt.-t 45 millió forintos bírsággal sújtotta. A hivatal mindkét társaságot azért marasztalta el, mert a közvilágítás korszerűsítéséhez kapcsolódó kivitelezési tervek jóváhagyását műszaki és biztonsági szempontokon túl tulajdonosi, üzemeltetési megegyezéshez is kötötte. Emellett egyes önkormányzatokkal olyan hosszú távú szolgáltatási szerződéseket kötöttek, melyekben kötbér kikötésével megakadályozták a helyhatóságokat abban, hogy közvilágítási célra mástól villamos energiát vásároljanak. A Titász tegnap bejelentette, fellebbez az ítélet ellen. A Démász egyelőre nem adott ki hasonló közleményt, ám várható, hogy a társaság szintén hasonló lépésre szánja el magát.
(NAPI)
