A zuhanó európai tőzsdei mutatók nyomában jelentős veszteséggel kezdte a napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe is. A BUX útja azonban innen - ellentétben az öreg kontinens piacaival - már fölfelé vezetett, s a nap végére kis híján sikerült ledolgoznia a kereskedés elején elszenvedett veszteségeit is. Az alacsony, alig 3,2 milliárd forintos forgalmat hozó kereskedést mindössze 0,2 százalékos veszteséggel, 7439 ponton zárta, miközben Európa piacain 4-5 százalékos zuhanás miatt fájhatott a befektetők feje.
A kétségessé váló romániai akvizíció hírére a nap elején a mélybe zuhant az OTP-papírok árfolyama, ám az egész napos kitartó emelkedésnek köszönhetően az egymilliárd forintos forgalmat generáló részvény mindössze félszázalékos veszteséggel, 2160 forinton zárt.
Mint azt az utóbbi napokban megszokhattuk, a blue chipek közül egyedül a Mol zárta nyereséggel a kereskedést, könnyen elképzelhető, hogy a sajátrészvény-vásárlások jelentette pótlólagos keresletnek köszönhetően. Az olajipari papír a piac zárásakor keddi áránál 10 forinttal magasabban, 5310 forinton cserélt gazdát. Meglepően magas - 190 millió forintos - forgalom mellett erősödött tegnap a TVK, a tiszaújvárosi cég papírjainak jegyzése a nap végére 4 százalékot emelkedett.
Szerény forgalom mellett mindkét gyógyszergyári részvény vesztett értékéből. A Richter 0,5, az Egis 0,4 százalékos gyengüléssel zárta a napot. A Matáv részvényei a kereskedés végén keddi áruknál 1 forinttal alacsonyabban, 785 forinton álltak.
Tegnap forgott a parketten utoljára a 15 forintos névértékű Humet-részvény, az új részvények október 1-jei bevezetéséig szünetel a papírok adásvétele. A másfél éve még 220 forintos magasságot is megjárt kurzus a tegnapi záráskor már csak 16 forinton állt.
M. T.
