Közel száz ponttal a hétfői értéke fölött kezdte a napot a BUX, köszönhetően az iraki helyzet javulása nyomán kialakult optimista hangulatnak. A lelkesedés azonban kérészéletűnek bizonyult, a pesti mutató a kereskedés legnagyobb részében, - ha csak lassan is - lefelé csordogált. A közepes, 4,5 milliárd forintot valamelyest meghaladó forgalmat hozó napot az index végül 21 pontos veszteséggel, 7451 ponton zárta. Csak pillanatokra tudta a 800 forint fölötti szintet tartani a Deutsche Bank által leminősített Matáv. A távközlési részvény az eladói oldal egész napra jellemző enyhe túlsúlya következtében 1,1 százalékos veszteséggel, 786 forinton zárta a napot. Lefelé tartott tegnap a gyógyszergyári papírok jegyzése is, a Richter részvényei 40, az Egis részvényei 5 forintot vesztettek értékükből.
Mint azt az utóbbi időszakban megszokhattuk, a blue chipek közül a Mol teljesített legjobban, papírjai a vezető részvények közül egyedüliként erősödéssel zárták napot. Az újabb saját részvényeket vásárló társaság papírjai egy alig 50 forint széles sávban ingadozva érték el az 5300 forintos záróértéket. Az OTP-re a hétfőivel megegyező, 2170 forintos áron született az utolsó kötés.
Folytatódtak a rejtélyes vásárlások a Zalakerámia piacán. A hétfőn 60 millió forintos forgalom mellett hét százalékkal erősödő részvény tegnap újabb 5 százalékkal kapaszkodott magasabbra, s a parketten megfordult papírok értéke ezúttal már a 130 millió forintot is meghaladta.
M. T.
