Meglódultak az árfolyamok a hét utolsó kereskedési napján a Budapesti Értéktőzsdén, a korábbi napok szerény forgalma után pénteken közel 7 milliárd forintnyi részvény fordult meg a piacon. A csütörtöki záróértéke közelében nyitó mutató a kereskedés első óráiban ugyan még lefelé vette az irányt, ám nem sokkal dél előtt mintegy varázsütésre valamennyi vezető részvény árfolyama meredeken megindult felfelé. A lendület a piac zárásáig kitartott, az index ekkor előző értékénél 1,8 százalékkal többet, 7665 pontot mutatott.
A legnagyobb érdeklődés az OTP piacát kísérte, a társaság részvényei több mint kétmilliárd forintos forgalmat generáltak. A bankpapírok árfolyama délre 2200 forint fölé küzdötte magát, az utolsó üzletet e szint felett tíz forinttal kötötték rájuk. A hét közepi megtorpanást követően pénteken tovább száguldott a Richter is, a gyógyszergyári papírok jegyzése 3,5 százalékkal kapaszkodott magasabbra. A piac zárásakor 13 465 forintot fizettek értük, ez az ár több mint 13 százalékkal haladja meg a nyolc nappal korábban elért
11 905 forintos minimumértéket. Az Egis részvényei közel sem szerepeltek ennyire fényesen, ezúttal száz forintot veszítettek értékükből.
A napot előző záróértékük közelében kezdő Matáv-papírok a 815 forintos minimumról délben egy óra leforgása alatt 5 százalékkal magasabbra ugrottak, miután nyilvánosságra került, hogy a cég tőzsdén kívül közel 5 millió saját részvényt vásárolt (bár ez csak a menedzsmentopciós program része volt). A távközlési szektor romló nemzetközi megítélése a délután folyamán ugyan lefelé szorította a Matávot is, ám záráskor még így is 830 forinton, csütörtöki értékénél 2,1 százalékkal magasabban állt az árfolyam. A Mol közepes forgalom mellett 60 forinttal drágult.
Mezősi Tamás
