Alábbhagyott a lelkesedés a Budapesti Értéktőzsdén, a múlt heti kiugró forgalom után tegnap alig valamivel több mint 4 milliárd forintnyi részvény fordult meg a piacon. Mivel a londoni börze hétfőn zárva tartott és a többi európai piacról sem érkezett határozott iránymutatás, a BUX a hét első kereskedési napján folytatta múlt heti csendes emelkedését. A nap legnagyobb részét néhány ponttal előző értéke fölött töltő index a piac zárásakor 7668 ponton állt, 0,6 százalékkal magasabban, mint pénteken.
A gyenge nyitást követően felfelé vette az irányt a Mol árfolyama, a kora délutánig kitartó lendület egészen 5320 forintig repítette. Az olajipari részvény kurzusa a későbbiekben valamivel e szint alatt stabilizálódott, a piac zárásakor 5250 forintot fizettek az összforgalom 40 százalékát adó papírokért.
Jól teljesítettek a gyógyszergyári részvények. A pénteken 7 százalék feletti mértékben erősödő Egis árfolyamát meglepő módon nem korrigálták lefelé a befektetők, a szektor kisebbik cégének papírjai ehelyett 0,4 százalékkal drágultak. A Richter-részvények jegyzése eközben 105 forinttal, 0,8 százalékkal kapaszkodott magasabbra.
Csekély érdeklődés mellett zajlott a Matáv-papírok adásvétele, a távközlési részvényre kötött üzletek összértéke nem érte el a félmilliárd forintot sem. A napon belül közel négy százalékot emelkedő kurzus a kereskedés végén 855 forinton, a pénteki szintnél 1,8 százalékkal magasabban állt. A vezető részvények közül egyedül az OTP zárta veszteséggel a napot, a bankpapírért a kereskedés végén pénteki áránál 0,3 százalékkal kevesebbet, 2250 forintot fizettek.
Felemásan szerepeltek a gépipari papírok, míg a Rába árfolyama - a HM tenderrel kapcsolatban megjelenő hírek hatására - 2,6 százalékkal magasabbra kapaszkodott, addig a NABI részvényei 1,3 százalékkal olcsóbbak lettek.
Mezősi Tamás
