Határozott trend nélkül mozogtak tegnap az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén. A közel száz ponttal előző záróértéke felett nyitó BUX alig 30 pont széles sávban ingadozott a délelőtt folyamán, s bár délután határozottan felfelé vette az irányt, az amerikai piacok bizonytalansága lejtmenetbe taszította. Az index a kereskedés végén 7038 ponton, előző értékénél 0,8 százalékkal magasabban állt. A befektetők, úgy tűnik, kivárnak a vezető társaságok féléves eredményének megjelenéséig, legalábbis a 2,3 milliárd forintosra apadt összforgalom erre enged következtetni.
A legnagyobb, ám alig 780 millió forintos forgalmat a Matáv részvényei generálták. A nyitást követően úgy tűnt, folytatódik a távközlési papír szerda délután megkezdődött mélyrepülése, ám az árfolyam a 780 forintos minimumértékről visszapattanva egészen 800 forintig száguldott. Lendülete azonban már kevésnek bizonyult a lélektaninak mondott határ áttöréséhez, így végül 794 forinton, előző áránál 1,8 százalékkal magasabban zárta a napot.
Kétszázalékos erősödéssel kezdtek a Mol-részvények, s majdnem egészen zárásig sikerült is tartaniuk ez a szintet. A kereskedés vége felé azonban az eladók kerültek túlsúlyba az olajipari vállalat piacán, 4550 forintra szorítva le annak árfolyamát. Az OTP részvényei szerény forgalom mellett egy százalékkal drágultak.
A vezető részvények közül egyedül a Richter zárta veszteséggel a tegnapi napot, záráskor szerdai áruknál száz forinttal kevesebbet, 12 550 forintot fizettek papírjaiért. A szektortárs Egis eközben 1,7 százalékkal erősödött.
Nem kavarták fel túlságosan a féléves eredményeiket tegnap publikáló társaságok piacait a gyorsjelentések. A Globus, az Émász, az Elmű és a Graphisoft papírjaira kötött üzletek összértéke nem érte el az egymillió forintot sem, s árfolyamuk az utolsó kettő kivételével alig-alig mozdult.
M. T.
