BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol lehet a nagy nyertes

Az általunk megkérdezett részvényelemzők mintegy fele készült el tegnapig a tőzsdei társaságok első féléves eredményeire vonatkozó előrejelzésével. Becsléseik átlaga alapján a tavalyi első hat hónaphoz képest a Mol lehet az a társaság, amely a legnagyobb nyereségnövekedést tudja majd felmutatni. A jelentését várhatóan ma közzétevő két nagyobb cég közül a Démász is jelentős profitbővülésről adhat majd számot, a Graphisoft eredményét azonban még mindig a negatív tartományba várják a szakemberek.

2002. augusztus 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Matáv romlik, az OTP hozza szokásosan jó formáját, a Mol pedig hatalmas profitról adhat majd számot - nagyjából így összegezhető röviden a NAPI Gazdaság által megkérdezett hat elemzőcsapat előrejelzései alapján várható féléves gyorsjelentési időszak. Az eddig elkészült becslések szerint a távközlési cég első hat hónapos eredménye valamivel több mint 10 százalékkal múlja majd alul a tavalyi január-júliusi időszak eredményét. Az OTP a szakemberek szerint 14 százalékos javulást tud majd felmutatni, annak ellenére, hogy a többi magyar bank eddig publikált féléves adatai az állampapírok rossz teljesítménye miatt igencsak szomorú képet mutattak a pénzügyi szektorról.
A Mol lehet a blue chipek közül a félév igazi sztárja. Bár az olajipari cég féléves eredményére vonatkozó előrejelzések idén is széles sávban szóródnak, nagy részük jóval 30 milliárd forint fölötti várható nettó profitról szól. Az átlagként adódó 31,8 milliárd forintos pozitív szám - amely az egyik, 12 milliárdos előrejelzés nélkül jóval magasabb is lehetne - több mint 36 milliárd forintos javulást jelent a tavalyi első hat hónaphoz képest.

Ez már csak azért is figyelemre méltó, mivel az összesített eredményeket figyelve ekkora pluszprofit jócskán pozitívba billentheti a például a Matáv miatt is gyengének mutatkozó féléves összképet. Tavaly a tőzsdei vállalatok első féléves összesített eredménye nem haladta mag a 110 milliárd forintot, idén azonban a Moltól és az OTP-től várt jelentős javulásnak köszönhetően, ha az előrejelzések helyesnek bizonyulnak, az összesített nettó profit 20 százalék feletti javulást is mutathat majd.
A jelentését ma közzétevő Démásztól egy jó félmilliárdos profitnövekedést vár a piac, a javulás nem kis részben a tavaly nyáron megkötött áramár-megállapodás jótékony hatásának lesz köszönhető az elemzők szerint. A várhatóan szintén ma jelentő Graphisoft, bár a második negyedévet már nyereségesen vette a szakemberek szerint, az első három hónap veszteségeit még nem tudta ellensúlyozni.
Lovas András

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet