BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Buda-Cash perelné a PSZÁF-et

2002. augusztus 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Buda-Cash Rt. bíróság előtt kívánja megtámadni a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének határozatát, amelyben 5 millió forintra bírságolta a társaságot. Szintén a bíróság döntésére bízzák majd, hogy törvényesek-e azok a határozatok, amelyek hasonló okokból egy-egy millió forintra büntettek öt magánszemélyt (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 1., 9. oldal). A bírságokat az Első Hazai Energia Portfolió Rt. (EHEP) részvényeinek 2000. év végi áralakulásával kapcsolatos vizsgálat nyomán szabta ki a felügyelet.
A PSZÁF határozata szerint a Buda-Cashhez, valamint annak vezetőihez és az EHEP-hez magához több szállal kapcsolódó társaságok 2000 végén több, egymás között létrejött tranzakcióval feltornázták az EHEP részvényeinek árfolyamát, a korábbi 400-500 forintos szintről egészen 950 forintig. Pintér Zoltán, a Buda-Cash vezérigazgatója szerint a felügyelet határozatai törvénysértők, ezért fordulnak bírósághoz a határozatok érvénytelenítése érdekében.
A PSZÁF által kiszabott összesen 10 millió forint értékű bírság egyébként meglehetősen szigorúnak tűnik, számításaink szerint ugyanis az említett időszakban az érintett társaságokon kívül mindössze egy befektető vásárolt EHEP-részvényeket, kevesebb, mint 9000 forint értékben.
(NAPI)

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet