BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezúttal gyengült a forint

2002. július 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Folytatódik fizetőeszközünk hullámmozgása a bankközi devizapiacon. A hétfői fél százalékpontos erősödés után kedden 29 bázisponttal gyengült, délután az intervenciós sáv közepétől mért 11,37 százalékon állt. A forgalom ugyanakkor egy álmos nyári naphoz illően alacsony volt, ilyenkor köztudottan csekély értékű megbízások is könnyebben eltéríthetik az árfolyamokat. Az euró délután 244,7 forint körül járt, a dollárt 247,55-247,70 forinton jegyezték, az utóbbi több, mint 1 forinttal olcsóbb, nyilván a nemzetközi devizapiaci fejleményekkel összhangban.
A három hónapos diszkont kincstárjegyek aukcióján nagy mennyiségre, 72 milliárd forintnyi papírra nyújtottak be ajánlatot, amiből 25 milliárd forintnyit fogadtak el. Az aukciós átlaghozam ennek ellenére évi 9,4 százalék lett, ami egyetlen bázisponttal ugyan, de az előző napi másodpiaci referenciahozam értéke fölött van.
A másodlagos állampapírpiacon az előző napok határozott hozamcsökkenése kifulladni látszott. Az éven belüli, 3 és 6 hónapos referenciahozamok is csak 2-3 bázisponttal csökkentek, az aukciós túlkereslet ellenére. Három bázisponttal mérséklődött a 10 éves mutató is, a többi futamidő pedig végképp stagnált.
A bankközi forintpiacon az overnight-kamatok kissé tovább csökkentek, évi 8,25 százalékról 8 százalékra. A Magyar Nemzeti Bank kéthetes betétjébe az aktuális, évi 9,5 százalékos kamat mellett 258 milliárd forintot helyeztek el, ami körülbelül 26 milliárd forinttal kevesebb, mint a most lejáró betétek értéke.
E. J.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet