Tegnap este lemondott posztjáról Ron Sommer, a Deutsche Telekom vezérigazgatója. A német távközlési óriást 1995 óta vezető Sommer lemondását egy, a társaság tegnapi felügyelőbizottsági ülését követő rögtönzött sajtótájékoztatón jelentette be. Döntését azzal indokolta, hogy nem élvezi már a társaság vezető testületeinek teljes támogatását, s véleménye szerint ilyen helyzetben egy vezető részéről ez az egyetlen helyes döntés.
Pedig Sommer eltávolításához elvileg nem volt meg a német kormánynak a kellő támogatottsága, az fb tegnapi ülésén ugyanis a szakszervezetek képviselői - akik a 20 tagú bizottság felét adják - a vezérigazgatót biztosították támogatásukról. Sőt, az ülés előtt 250 Deutsche Telekom-dolgozó szimpátiatüntetést is tartott a német távközlési cég székháza előtt. Jelszavaikban utaltak arra, hogy a DT-vezető menesztése inkább politikai, semmint tulajdonosi és munkavállalói érdekeket szem előtt tartó döntés lenne. A távozó vezérigazgató szerint a körülötte az elmúlt hetekben kibontakozott, a nyilvánosság előtt zajló viták és spekulációk nem személyét, hanem a társaságot és a részvényeseket érintették kedvezőtlenül.
Az 52 éves menedzser utódjáról nincs döntés - adta hírül a Bloomberg. Amíg meg nem találják a legjobb jelöltet, a bizottság egyhangú szavazással ideiglenes vezérigazgatónak a 72 éves Helmut Sihlert (aki a Porsche és a Novartis igazgatóságának is tagja), megbízott ügyvezetőnek az 58 éves Gerd Tenzert, a cég beszerzésért és hálózati technológiáért felelős eddigi igazgatóját nevezték ki. Sommer mindenesetre arra biztatta a társaság vezető testületeit és majdani utódját, hogy folytassa a megkezdett költségcsökkentési programot és az adósságállomány lefaragását.
(NAPI)
