A Magyar Hírlap értesülései szerint a kormány e heti ülésén napirenden szerepel a hadsereg járműellátásának kérdése is. Bár a Miniszterelnöki Hivatalban és a Honvédelmi Minisztériumban egyaránt úgy nyilatkoztak lapunknak, hogy egyelőre nem ismerik a kormányülés napirendjét - mivel azt csak ma véglegesítik -, nem lenne meglepő, ha valóban terítékre kerülne a hosszú hónapok óta húzódó honvédségi gépjárműtender ügye. A tendert, amely a Magyar Hírlap szerint 5400 jármű vásárlására vonatkozik, eredetileg 2000 októberében írta ki minisztérium, igaz, akkor még nagyjából kétszer ennyi járműre. A pályázat összértéke akkori árakon számolva - becslések szerint - 270-300 milliárd forint lehetett, a későbbi elképzelések már csak 220-240 milliárd forintról szóltak.
A tenderen induló Rába számára mindenesetre jó lenne, ha a régóta húzódó pályázat ügyében előrelépés történne. A magyar HM-tender ugyanis sarkalatos pontja a társaság DaimlerChryslerrel való együttműködésének és korábban felvázolt növekedési stratégiájának is.
L. A.
