A Financial Times értesülései szerint a Deutsche Telekom fontolóra veszi, hogy adósságcsökkentési programja keretében értékesítse IT-érdekeltségeit. A teljes csomag piacra dobása közelebb hozhatná a kívánt célt: a csoport teljes adósságállományának 50 milliárd euró alá csökkentését az év végéig a jelenleg még 65 milliárd euró feletti szintről. Bár konkrét árelképzelések még nem láttak napvilágot, a lap szerint az ABN Amro egyik gyorselemzése 4-6 milliárd euró közé tette a teljes pakett lehetséges eladási árát. A szaklap szerint egyébként a DT internetes társaságában sem szeretné az idők végezetéig megőrizni 84 százalékos részesdését, így a T-Online egy részét is eladhatnák.
Eközben egyre hevesebb támadások érik a DT vezérigazgatóját, Ron Sommert. Schröder kancellár hétfőn ugyan még kiállt mellette, tegnap azonban már Elmar Müller, a német parlament távközlési bizottságának CDU-s helyettes elnöke a Bloombergnek adott telefoninterjúban - vezető ellenzéki politikusként elsőként - úgy nyilatkozott, hogy Sommernek mennie kellene. Mint mondta, elérkezett az a pont, amikor a társaság irányításában változtatásokat kell végrehajtani, a jelenlegi vezetés mellett ugyanis nincs profit.
A német WirtschaftsWoche című lap szerint egyébként már jövő hétfőig új vezérigazgatója lehet a DT-nek, Sommer ugyanis legkésőbb addig távozik posztjáról. Utódja Ferdinand Piëch lenne, a Volkswagen volt vezérigazgatója. Piëch egyes értesülések szerint a kérdésről már múlt pénteken egyeztetett Schröder kancellárral. A német kormány szóvivője szerint ugyanakkor bár Piëch és Schröder valóban találkozott, szó sem esett a Deutsche Telekomról.
(NAPI)
