BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Schröder ismét védte a Deutsche Telekomot

2002. július 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gerhard Schröder német kancellár tegnap ismét védelmébe vette a Deutsche Telekomot és annak elnökét. Mint mondta, az egész távközlési szektor világszerte nehézségekkel küzd, s nem csak a Deutsche Telekom. Ugyanakkor cáfolta azokat a hét végi lapértesüléseket, amelyek szerint Ron Sommer, a DT elnökének lemondatását tervezné a német kormány. A Focus magazin hét végi számában úgy értesült, hogy Schröder még a szeptemberi választások előtt meneszti a DT elnökét, ugyanakkor a tegnapi Financial Times Deutschland már az utód személyét is közölte. Értesülései szerint Werner Müller gazdasági minisztert szemelték ki a távközlési társaság élére - adta hírül a Bloomberg. A német távközlési óriáshoz közel álló források szerint az elnök lemondatása körüli pletykák jelzik, hogy a DT sajnálatos módon a német választási kampány témája lett. A Dow Jones hírügynökség által idézett források felhívják a figyelmet arra, hogy a DT egyszer már átélt egy hasonló időszakot. Négy évvel ezelőtt is ilyen pletykák keringtek a társaságról, az akkori változat szerint Kohl kancellár kívánta elküldeni Sommert.
(NAPI)

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet