BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem vesz gyárat Romániában a Rába

2002. július 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Rába Futómű Kft. jelenleg beszállítói szerződésről tárgyal a brassói Roman teherautógyárral, a román cég megvásárlása ugyanakkor nem szerepel a Rába tervei között - cáfolta a román sajtóértesüléseket a NAPI Gazdaságnak Deák Attila, a Rába befektetői kapcsolattartója. A Bloomberg a román Rompress hírügynökségre hivatkozva közölte azt az - állítólag a román privatizációs hatóságtól származó - értesülést, amely szerint a győri társaság érdeklődik a brassói vállalat megvásárlása iránt.
Deák szerint mindössze arról van szó, hogy a Rába Motor Kft. folyamatosan keresi annak lehetőségét, hogy olcsón, de jó minőségben termelő beszállító partnerekkel építsen ki kapcsolatot. A brassói gyárra is így talált rá a Rába, de konkrét megállapodás még nem született a két cég között.
A Rába futóműüzletága részéről mindenesetre meglepő lépés lett volna egy új gyár megvásárlása. A Rába tavaly nyáron felvázolt új stratégiájában ugyanis ez az üzletág a dezinvesztíciók listáján szerepelt, Steiner László vezérigazgató akkori elmondása szerint a Motor Kft.-t a Rába középtávon értékesíteni szeretné. Azóta nem érkezett hír a tavaly 14 millió dolláros árbevételt produkáló üzletág eladásával kapcsolatban. Deák elmondása szerint az értékesítés jelenleg folyamatban van.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet