BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Versenyhivatal előtt a Démász

2002. július 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) valószínűleg legkorábban szeptemberben dönthet abban az eljárásban, amely az Elmib Első Magyar Infrastruktúra Befektetési Rt. kezdeményezésére, erőfölénnyel való visszaélés miatt indult a Démász Rt. ellen. Mint az eljáró versenybíró, Tóth Tihamér elmondta, a tegnapra kitűzött tárgyalás halasztásának indoka, hogy a versenytanácstagok még szeretnék alaposabban megvizsgálni az ügy részleteit.
Az Elmib vezérigazgatója, Áfra Barnabás közölte, hogy 2001 augusztusában fordultak a GVH-hoz, mert megítélésük szerint a monopolhelyzetével visszaélő Démász magatartása sérti a versenytörvényt. Az Elmib tulajdonában lévő Közvil Első Magyar Közvilágítási Rt. ugyanis azt tervezi, hogy támogatásával legalább ezer helyhatóság cserélheti energiatakarékosra elavult közvilágítási hálózatát. A cég - mutatott rá a vezérigazgató - több mint ezer önkormányzatot keresett meg, mintegy félszáz előzetes ajánlatot kapott, 220 aláírt megállapodása van. A gondot az Elmib számára az jelenti, hogy a szolgáltató erőfölényével visszaélve igyekszik megakadályozni a tervezett beruházásokat. Amennyiben ugyanis ezek megvalósulnának, gyakorlatilag megfeleződne a térségben jelenleg közvilágításra felhasznált áram mennyisége.
Kecse Nagy Sándor, a Démász kommunikációs vezetője ugyanakkor azt állította, hogy szó sincs erőfölénnyel való visszaélésről, a társaság egy egyelőre még kevéssé szabályozott piacon igyekszik a jogszabályoknak megfelelően eljárni. Hasonló eljárások több más áramszolgáltató ellen is folynak.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet