Kevesen éltek azzal a lehetőséggel a Pannonplast részvényesei közül, hogy a társaság tavalyi osztaléka fejében új részvényeket jegyezzenek. A múlt hónapban zárult jegyzési időszak alapján az igazgatóság 4455 darab új, százforintos névértékű részvény zártkörű kibocsátásáról döntött tegnap, amellyel az alaptőke 421 millió forintra nő. A társaság alapszabálya 1996 óta biztosít lehetőséget arra, hogy a tulajdonosok az osztalékot ne csak készpénzben, hanem részvények formájában is igényelhessék. Az idei 75 forintos osztalék egyébként 25 forinttal alacsonyabb ez egy évvel és 55 forinttal a két évvel ezelőtti kifizetésné. Tavaly 8863 darab osztalékrészvényt bocsátottak ki. A társaság kezdeményezni fogja az új részvények tőzsdei bevezetését.
(NAPI)
