BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliós tőkeemelés a Pannonplastnál

2002. július 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kevesen éltek azzal a lehetőséggel a Pannonplast részvényesei közül, hogy a társaság tavalyi osztaléka fejében új részvényeket jegyezzenek. A múlt hónapban zárult jegyzési időszak alapján az igazgatóság 4455 darab új, százforintos névértékű részvény zártkörű kibocsátásáról döntött tegnap, amellyel az alaptőke 421 millió forintra nő. A társaság alapszabálya 1996 óta biztosít lehetőséget arra, hogy a tulajdonosok az osztalékot ne csak készpénzben, hanem részvények formájában is igényelhessék. Az idei 75 forintos osztalék egyébként 25 forinttal alacsonyabb ez egy évvel és 55 forinttal a két évvel ezelőtti kifizetésné. Tavaly 8863 darab osztalékrészvényt bocsátottak ki. A társaság kezdeményezni fogja az új részvények tőzsdei bevezetését.
(NAPI)

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet