BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadulna maláj leányától a Csepel

2002. június 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nem konszolidált mérlegben szereplőnél jóval magasabb, 1,46 milliárd forint veszteséget tartalmazó számviteli törvény szerinti éves beszámolóról döntött a Csepel Holding Rt. pénteken megtartott rendkívüli közgyűlése. A részvényesi találkozón elhangzott, hogy a veszteség túlnyomó része a maláj Malaysian Machine Tools (MMT) vállalat konszolidálásából adódott. Az MMT-t a szingapúri Excel Machine Toolsszal, a Csepel Holding fő tulajdonosával hozta létre a csepeli szerszámgép-ipari társaság, főleg maláj kormányzati megrendelések kielégítésére. A veszteség egyrészt a készletek leírásából, másrészt az egyik nagyobb követelésre történt céltartalékképzésből származik - mondta a Csepel vezetése.
A közgyűlésen az éves jelentéssel kapcsolatban a felügyelőbizottság felkérte az igazgatóságot, hogy az mindent tegyen meg a maláj leánycéggel kapcsolatos problémák rendezésére. Az fb javaslata szerint az értékesítés és a végelszámolás egyaránt jó megoldás lehet, a lényeg, hogy a Csepel tevékenységével minimális kapcsolatban lévő társaság - amely nagyon alacsony értéken szerepel a Csepel könyveiben - kerüljön ki a konszolidációs körből. Az fb véleményét erősítette egy hozzászóló részvényes is, aki felhívta a menedzsment figyelmét, hogy olyan megoldást válasszanak, amely során a társaság vagyoni helyzete nem romlik. A közgyűlés egyébként ezúttal is úgy indult - miként az áprilisi rendes közgyűlés is -, hogy egy részvényes kifejtette: álláspontja szerint a találkozó határozatképtelen, mivel a fő tulajdonos nem gyakorolhatná részvényesi jogait a nyilvános vételi ajánlat korábbi elmulasztása miatt.
(NAPI)

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet