Megindult az Alkotmánybíróság vizsgálata a Kárpótlási Jegytulajdonosok Érdekvédelmi Egyesületének (KJÉE) beadványával kapcsolatban - adta hírül pénteken a szervezet. Az AB az egyesületnek adott válaszában kiemelte, hogy „Az Alkotmánybíróság, gyakorlata szerint, jogszabály alkotmányellenességének utólagos vizsgálatára irányuló ... alkotmányjogi panasz tárgyában általában előbb dönt, mint más ügyekben.” Az alkotmánybírósági eljárás mellett folyik az a per is, amelyet a Fővárosi Bíróságon nyújtott be a szervezet, ehhez már kiegészítést is beadtak (ebben azt kellett bizonyítani, hogy az állammal szemben kért fizetési meghagyás miért 1742 forintról szólt.).
A jegytulajdonosok egyesülete levélben fordult László Csaba pénzügyminiszterhez. Emlékeztetnek arra, hogy a miniszter a választások előtt ígéretet tett a probléma megoldására - László augusztusra ígérte a jegybevonás koncepciójának kialakítását -, s javaslatokat is tettek ennek mikéntjére. Szerintük nem szabad semmiféle megkülönböztetést alkalmazni a jegytulajdonosok között a jegyek bevonásakor, s a jegyekért cserébe tőzsdei részvényeket kellene felajánlani. Az egyesület szerint ugyanis ezek értéke mérhető, s alkalmas a tömeges jegybevonásra.
Máté Dániel, a PM szóvivője a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a korábbi ígéreteknek megfelelően augusztusra elkészül a forgalomban lévő jegyek bevonásával kapcsolatos koncepció, a minisztérium szakértők bevonásával dolgozik a javaslat kidolgozásán.
L. A.
