BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GVH nem indít eljárást a Matáv ellen

2002. június 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) nem indít versenyfelügyeleti eljárást a Matáv Rt. ellen amiatt, mert az július 1-jével megszünteti a Mindenkinek csomagot, illetve az úgynevezett 150 forintos éjszakai kedvezményt. A GVH infokommunikációs irodájának vezetője, Szántó Tibor az internetes kedvezmények eltörlése kapcsán egy pénteki sajtótájékoztatón elmondta: a Matáv biztosítja a 2002. április 30-a előtt határozott idejű ISDN2-szerződéssel rendelkező lakossági előfizetői részére, hogy a szerződésüket 2002. július és szeptember elseje között számukra hátrányos jogkövetkezmények nélkül felmondhassák. Ami pedig a kedvezmények megszüntetése miatt várható áremelkedést illeti, a vizsgált szolgáltatások árszabályozás hatálya alá esnek - utalt rá Szántó. Az árak alakulása így nem versenyjogi, hanem szabályozási kérdés, amely azonban nem a GVH, hanem az Informatikai és Hírközlési Minisztérium, illetve a Hírközlési Felügyelet feladata. A kormányzat jelenleg tárgyalásokat folytat a Matávval új kedvezményes internettarifák bevezetéséről. Ismeretes, hogy a távközlési cég májusban bejelentett döntése nagy felháborodást váltott ki az internetezők körében, a Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága (NETÉRT) számos tiltakozó akciót szervezett.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet