BUX 138408.69 0,57 %
OTP 44350 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A külügyminiszter a NABI gyáravatóján

2002. június 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Külügyminisztérium tegnap délutáni közleménye szerint Kovács László külügyminiszter is részt vesz a NABI Rt. ma délutáni kaposvári gyáravatóján. A beruházás második ütemének átadása után a tervek szerint Kaposváron idén már 13 kompozittechnológiával készült busz készülhet. A NABI egyébként márciusban döntött a beruházás felgyorsításáról, s így még az idén elkészülhet Kaposváron a fényező- és végszerelő üzem. Kovács László részvétele a NABI avatóján egyébként jelzés értékű lehet - a tárca, a kormányzat és a társaság kapcsolatának változását illetően -, hiszen a buszgyártó nem sokkal a választások előtt keveredett némi kommunikációs csatározásba a minisztériummal. Márciusban ugyanis a Külügyminisztérium - anélkül, hogy a NABI-t tájékoztatta volna - adott ki először közleményt arról, hogy a buszgyártó cég mentességet kapott a „buy american act”, amerikai közbeszerzésekre vonatkozó törvény előírásai alól.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet