BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tender húzódik, a Rába esélyes

2002. június 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A honvédelmi tender jelenlegi szakaszában a honvédelmi tárca a gyártókhoz kérdéseket intéz azt illetően, hogy az általuk kínált eszközök valóban megfelelnek-e a követelményeknek - mondta Juhász Ferenc lapunknak adott interjújában (7. oldal). A Rába számára létfontosságú gépjárműtender elbírálásának idejéről nem nyilatkozott konkrétan a miniszter, azonban megerősítette, hogy annak során mindenképpen a hazai gyártókat részesítik előnyben, de fontos lesz az is, hogy az ellentételezés során a magyar érdekeket tartsák szem előtt. A magyar gyártók előnyben részesítése persze nem egyértelműen a Rábára utal, hiszen a győri cég General Motorsszal alkotott párosa mellett állítólag az Ikarus a Renault-val közösen szintén jelezte részvételi szándékát.
A Rába egyébként pont a honvédségi tenderre készülve jelentette be tavaly év végén, hogy közös céget alapítanak a Daimler-Chryslerrel, amelynek feladata speciális gépjárművek fejlesztése lenne.

A Rába-DC közös fejlesztésű járművekkel a tervek szerint nemcsak a magyar, de a többi NATO-ország honvédelmi tenderén is pályázna a két cég. (NAPI Gazdaság, 2001. november 28., 13. és 14. oldal). A győrieknek mindenképpen kulcsfontosságú a magyar tender, hiszen egyrészt a DC számára ez teszi vonzóvá a győri céggel való szoros együttműködést, másrészt a speciális járművek gyártásának felfuttatása kulcseleme a Rába növekedési stratégiájának.
A korábbi tervek szerint a Rába 2005-re 100 milliárd forint fölé tervezett árbevételének mintegy 40 százaléka származna majd a speciális járművek eladásából.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet