BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb mélyponton a Deutsche Telekom

A Nasdaq mélyrepülése nem tett jót az elmúlt hetekben amúgy is sok vihart megélt Deutsche Telekom-részvényeknek. A papír újabb mélypontra zuhant a múlt héten, és - valamivel stabilabb kilátások mellett - akár már osztalékhozama alapján is kedvező befektetést kínálna.

2002. június 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A két héttel ezelőtti mélypont úgy látszik csak átmeneti minimum volt a Deutsche Telekom részvényeinek árfolyamában. A német távközlési óriás papírjai a pénteki kereskedés során újabb történelmi mélypontot értek el, a 10,08 eurós szint után a technicista elemzők által feltett kérdés immár az, meg tud-e ragadni a részvény a két számjegyű tartományban.
Az újabb mélypont eléréséhez több pofon is hozzájárult. Az euró erősödése önmagában is megdrágította az angolszász befektetők számára a részvényt, majd a csütörtöki Nasdaq-esés az egész távközlési szektort leértékelte. Csütörtökön Hans Eichel német pénzügyminiszter még támogatásáról biztosította Ron Sommert, a DT vezérigazgatóját, mondván, nehézségei ellenére a német társaság még mindig sokkal jobban teljesít versenytársainál. (A kormányzat támogatása fontos egy DT-vezető számára, hiszen a cég legnagyobb részvényese még mindig a német állam 43,05 százalékkal.)
Egy nappal később azonban már Karl-Gerhard Eick, a DT pénzügyi igazgatója borzolta a befektetők kedélyeit. A Financial Times Deutschland pénteki számában Eick felhívta ugyanis a részvényesek figyelmét, miszerint hiába az intenzív hitelcsökkentési program, a negyedév folyamán ne is számítsanak arra, hogy a DT le tud faragni hitelállományából. Ezt a részvényesek számára kifizetendő osztalékkal indokolta - adta hírül a Bloomberg. A DT április végére már 66,4 milliárd euróra tudta csökkenteni adósságállományát a március végi 67,3 milliárd euróról, a részvényenként fizetendő 37 eurócentes osztalék azonban jó 1,6 milliárd eurós terhet ró rá.
A 37 eurócentes osztalék más szempontból is érdekes lehet, a 10 euró közeli részvényárfolyam ugyanis már osztalékhozam alapján is vonzóvá tehetné a Deutsche Telekom papírjait. (A 3,5 százalékos osztalékhozam kifejezetten vonzó a német kamatszintek mellett.) Ennek ellenére sem valószínű, hogy ez támaszt nyújthatna a papírnak, hiszen az idei osztalékfizetés után jövőre már semmi sem garantálja a kifizetést. Maga Sommer elnök erősítette meg a cég közgyűlésén: az idei veszteség eléri majd az 5,5 milliárd eurót, s 2004 előtt ne is reméljenek pozitív eredményt a részvényesek.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet