BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig van Kékkúti közkézen

2002. június 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kékkúti Ásványvíz Rt. részvényeire tett újabb, 10,906 dolláros vételi ajánlat után végre megpróbálkozik a kiszorítással a Perrier Vittel S. A. utódjaként fő részvényessé vált Nestlé Waters. A most lezárult ajánlatban újabb 238 ezer darab részvényt sikerült megvásárolnia a Nestlének, a csomag döntő részét vélhetően a két évvel ezelőtt elindult felvásárlás után a Kékkútiban továbbra is bent maradó nagytulajdonos, az akkor 10 százaléknyi pakettet megtartó ZEIG AG ajánlotta fel.
A Nestlé a nyilvános vételi ajánlat után immár a Kékkúti 97,16 százalékos tulajdonosa, megfigyelők szerint a fennmaradó kevesebb mint 3 százaléknyi részvény inkább feledékeny, semmint a végsőkig kitartó részvényes tulajdonában lehet. Persze az sem kizárt, hogy gyűjtőknél van a tőzsdéről kivezetett ásványvízpapírok egy része, hiszen a Kékkúti részvénye a magyar tőzsde friss történetében a legszebben kidolgozott értékpapírok közé tartozik.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet