BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogytak a Démász saját részvényei

2002. május 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Démász Rt. tegnapi bejelentése szerint újabb 10 ezer darab saját részvényének értékesítésére adott megbízást, s ezek a megbízások a tegnapi nap folyamán teljesültek is. Ezzel számításaink szerint véget érhet az áramszolgáltató társaság mintegy tíz napja tartó akciója, amelyben egy-két naponta 4-5 ezer darab papírt értékesített sajátrészvénycsomagjából, ugyanis a gyorsjelentéskor kezében lévő 42 250 darab papír elfogyott.
Ez a csomag nemrég még kínos fejtörést okozott a társaság menedzsmentjének, amely szeretett volna úgy megfelelni a gazdasági társaságokról szóló törvény előírásának, hogy közben elkerülje azt a helyzetet, hogy fő tulajdonosának a tőkepiaci törvény alapján vételi ajánlatot kelljen tennie. A Démász végül meglehetősen bonyolult kötéssorozatot hajtott végre a BÉT-en a sajátrészvény-pakettjére. Figyelemre méltó, hogy az egyébként nem túl likvid Démász-piacon tíz nap alatt sikerült komolyabb árelmozdulás előidézése nélkül megszabadulni a 420 milliós névértékű csomagtól, s a részvényesek számára biztató jel lehet, hogy arra az általánosan kedvezőtlen tőzsdei hangulatban is akadt vevő.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet