BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcszázmilliós részvényügylet a Rábánál

2002. május 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi év hagyományteremtő volt a Rába Rt.-nél a jelek szerint, legalábbis ami a sajátrészvény-tranzakciókat illeti. A társaság tegnapi bejelentése szerint ugyanis 510 ezer darabot értékesített sajátrészvény-pakettjéből ismeretlen vásárló számára tőzsdén kívüli forgalomban, ugyanakkor az eladott papírokra vételi joga van a győri társaságnak. A Rába tavaly egyszer már - a mostanival vélhetően teljesen megegyező konstrukcióban - eladta a szóban forgó 510 ezer részvényét osztalékfizetés előtt, majd a szelvények levágása után azokat visszavásárolta. Bár a Rába részéről nem nyilatkoztak a mostani tranzakció részleteiről, a tavalyi hasonló eladást-visszavételt azzal indokolta a győri cég, hogy likviditási helyzetének jót tesz a papírok átmeneti cégen kívüli parkoltatása. Megfigyelők szerint ugyanakkor a vevő vélhetően szintén igencsak jól jár a vásárlással, hiszen - ha az osztalék érvényesítve is van a visszavásárlási árfolyamban - adózási szempontból jótékony hatású lehet számára a felvett osztalék.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet