A többnapos durva esés után tegnap végre fellélegezhettek a befektetők a Budapesti Értéktőzsdén. A zuhanás megállt, sőt a nagyobb papírok árfolyama nagyrészt felfelé mozdult el. Az eladói nyomás enyhülésével a forgalom is csökkent, tegnap már csak jó közepes mennyiségű papír fordult meg a kereskedésben, mintegy 6,2 milliárd forint értékben. A mínuszban nyitó index egyébként szinte folyamatosan emelkedett a nap folyamán, záráskor 8404 ponton, előző napi utolsó értékénél 80 ponttal magasabban állt.
A Matáv kivételével gyakorlatilag az összes blue chip hasonló pályát írt le a nap folyamán, a nap eleji gyengélkedés az OTP, a Mol, a Richter és az Egis esetében délutánra egyértelmű emelkedésbe csapott át. Az olajipari részvény zárásra 5400 forintra kúszott fel, napi maximumát ennél 30 forinttal magasabban érte el. Az OTP kurzusa napközben ismét 2300 forint fölé kapaszkodott, záráskor 2301 forinton állt. A gyógyszeripar utóbbi napokban sokat szenvedett képviselői is jól szerepeltek, az Egis 14 150 forintig emelkedett, a Richter 400 forinttal, 16 550 forintig drágult.
A Matáv napközben leírt pályája épp ellentétes volt a többi nagy papíréval, a távközlési részvény teljesítményét - történetében nem először - nem a hazai általános hangulat, hanem a Deutsche Telekom szereplése határozta meg. Így az, hogy a Moody's elemzői ezúttal borongósabbra vették a DT kilátásait, 1000 forint alá pofozta a Matáv kurzusát is, s záráskor is éppen csak meg tudott kapaszkodni a négy számjegyű tartományban.
Az öt nagy részvényen kívül egyedül a TVK-ra volt 100 millió forintnál magasabb forgalom, az időnként fellelkesülő vásárló - már ha a hetek óta tartó hirtelen megugrások mögött ugyanaz a vevő áll - tegnap közel 10 százalékkal, 3505 forintig hajtotta fel a papír árát.
L. A.
