Egy már meglévő fűtőmű területén épül fel az az új nyolc megawattos, áram- és hőtermelésre egyaránt alkalmas, gázmotoros blokk, amelyre a veszprémi önkormányzat írt ki pályázatot. Az építésre és a működtetésre kiírt tender nyertese az Észak-dunántúli Áramszolgáltató (Édász) Rt. lett - erősítették meg lapunk információit a szerződés aláírását követően a városházán. Az 1,2 milliárdos beruházás augusztusra készül el.
Dióssy László polgármester közölte, az új rendszertől a helyi távhőszolgáltatás tarifájának csökkentését remélik, ezért is szorgalmazta a helyhatóság tulajdonában lévő Hőforg Kft. és a Kommunális Rt. a beruházás mielőbbi megvalósítását. A városban jelenleg 1 gigajoule hőenergia önköltsége 720 forint, amelyet az új erőművi blokk megépítésével reálértéken is szeretnének csökkenteni. Az ország legnagyobb új gázmotoros minierőművét a Haszkovói úti fűtőmű területén építik fel, amelyhez több mint 6500 lakás és jó néhány közületi fogyasztó tartozik. A csütörtökön aláírt szerződés értelmében az Édász a fűtőmű üzemeltetéséért a városnak bérleti díjat fizet, amelyet az önkormányzat a rendszer további korszerűsítésére, többek között a mérés szerinti elszámolás kiépítésére kíván fordítani.
A megállapodás értelmében az áramszolgáltató tíz évig üzemelteti a fűtőművet, majd a tervek szerint jelképes áron, 500 ezer forintért eladja azt a városnak. Hasonló blokk-fűtőmű már működik Várpalotán és Balatonfüreden is, sőt a NAPI Gazdaság információi szerint Tapolcán is tervbe vették egy a veszpréminél kisebb teljesítményű blokk megépítését.
K. Zs.
