BUX 138983.52 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszavazták az MDF-kivezetést

2002. január 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Második Deviza Factory (MDF) Rt. tegnapi rendkívüli közgyűlésén 64,6 százalékos részvételi arány mellett, ellenszavazat nélkül elfogadták a társaság részvényeinek tőzsdei kivezetéséről szóló határozatot. A tőzsdei kivezetést az igazgatóság fogja kérelmezni. Mint azt a cég igazgatóságától megtudtuk, a kivezetéshez szükséges vételi ajánlatot egy három befektetőből álló konzorcium teszi majd meg. A pontos ajánlati árfolyamról azonban nem volt szó, az a tőzsdei kivezetési kérelemből fog kiderülni, akárcsak a konzorcium tagjainak kiléte. A cég tulajdonosi struktúrájában mindenesetre az utolsó bejelentés óta nem tapasztalható érdemi változás. (A kisbefektetők részvénytulajdona az MDF-ben és a Rizikó Factoryban mára minimálissá vált. A cégek egyrészt egymás fő tulajdonosai, másrészt a Debreczeni családhoz közel álló társaságok és magánszemélyek kezében van a részvények zöme.)
Ha a közgyűlési meghívó december végi megjelenésével zárult 180 nap tőzsdei súlyozott átlagárát vennék figyelembe a kivezetési árfolyam megállapításánál, akkor számításaink szerint 3049 forintos érték adódna. A forgalom közel fele egyébként két nagyobb kötésnek köszönhető, amelyek 2842, illetve 2846 forinton jöttek létre.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet