A mulasztások számára, súlyára és veszélyességére való hivatkozással a felső értékhatárhoz közeli, 4 millió forint büntetést szabott ki a PSZÁF a Királybróker Rt.-re egy tavaly tavaszi-nyári vizsgálat alapján. Az indoklás szerint a társaság nem letéti, hanem folyószámlán tartotta ügyfeleinek pénzeszközeit (ezért eddig már számos más brókercéget is megbüntettek), nem vezetett megfelelő időrendi nyilvántartást az ügyfelek megbízásairól és hiányosságokat találtak számítógépes rendszerének biztonsági feltételeiben, egyes szabályzataiban, nyilvántartásaiban is.
Az Eastbrokersnek 2 millió forintos bírságot kell fizetnie szintén egy tavaly nyári vizsgálat alapján. Ennél a brókercégnél sem volt alkalmas a nyilvántartási rendszer arra, hogy az ügyfélmegbízások időbeli sorrendjét nyomon lehessen követni. Alá nem írt, sőt ki sem nyomtatott szerződéseket is találtak, hibák voltak egyes szabályzatokban és a részvénykönyvvezetésben, illetve a cég nem pontosan fizette be a felügyeleti díjat. A határozat megemlíti, hogy a brókercég a megállapításokat nem vitatta és késznek mutatkozott a hibák kijavítására.
(NAPI)
