A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) egy tavaly őszi vizsgálat nyomán 3 millió forintra büntette az IE-New York Bróker Rt.-t. A brókercégnek elsősorban azt rótták fel, hogy ügyfeleinek pénzét nem elkülönített letéti számlán, hanem egyéb bankszámlán tartotta. Ezt a PSZÁF a jogszabályokat alapvetően sértő gyakorlatnak tartja. Ugyanakkor megjegyzendő, hogy korábban emiatt már számos más brókercéget elmarasztaltak. Ezen kívül az IE-New Yorknál több adatszolgáltatási, adminisztrációs hibát is találtak. A PSZÁF határozata szerint a hibákat azóta kijavították, az ügyfeleket kár nem érte.
E. J.
