BUX 138439.02 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbüntették az IE-New Yorkot

2002. január 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) egy tavaly őszi vizsgálat nyomán 3 millió forintra büntette az IE-New York Bróker Rt.-t. A brókercégnek elsősorban azt rótták fel, hogy ügyfeleinek pénzét nem elkülönített letéti számlán, hanem egyéb bankszámlán tartotta. Ezt a PSZÁF a jogszabályokat alapvetően sértő gyakorlatnak tartja. Ugyanakkor megjegyzendő, hogy korábban emiatt már számos más brókercéget elmarasztaltak. Ezen kívül az IE-New Yorknál több adatszolgáltatási, adminisztrációs hibát is találtak. A PSZÁF határozata szerint a hibákat azóta kijavították, az ügyfeleket kár nem érte.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet