BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb irodák és telkek az ingatlanalapban

Megváltoztak a Reálszisztéma-alapok kezelési szabályzatai, az egyiknél megszüntették például az évi egyszeri hozamkifizetést. A pénzügyi csoport ingatlanalapja a második félévben újabb belvárosi irodákat, egy Pest környéki autószalont és további építési telkeket vásárolt.

2001. december 21. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) engedélyével megváltozott a Reálszisztéma-csoport értékpapíralapjának és - néhány héttel korábban - ingatlanalapjának kezelési szabályzata. Az értékpapíralapnál megszűnik az eddigi, évente egyszer esedékes hozamkifizetés, a hozamot az alapok többségéhez hasonlóan tőkésítik és árfolyamnyereségként jutnak hozzá a befektetők. Az ingatlanalapnál a nettó eszközérték-számítási szabályokat kiegészítették a beruházások értékelésével, mivel az Budaörsi úti telkein építkezni készül. Szintén az ingatlanalapnál a forgalmazónak havonta az alapból fizetett díjat fix 200 ezer forintról 350 ezer forintra emelték. Mindkét alap forgalmazóhelyeinek listája kiegészül egy új irodával (a további változások technikai jellegűek).
Amint az alapkezelőtől megtudtuk, az ingatlanalapba június vége, a gyorsjelentés zárónapja óta (NAPI Gazdaság, 2001. augusztus 30., 10. oldal) a XI. kerületben további kilenc építési telket vásároltak. Vettek továbbá három V. kerületi irodát és egy autószalont Halásztelken. (Az alap deklaráltan vásárolhat objektumokat az alapító Reálszisztéma-csoporttól, elképzelhető, hogy most is történt ilyen.)
A Reálszisztéma Ingatlan Alap telkein társasházakat épít, március közepére várható az első hat négylakásos társasház építési terveinek elkészülte és a munkálatok megindulása. Az első épületek befejezése és eladása 2003 tavaszán várható. Az 1,66 milliárd forintos tőkéjű alapban december 18-a körül a portfólió 78 százaléka volt ingatlanokban, a bankbetétek és állampapírok aránya 22 százalék volt. A kötvényalapként besorolt értékpapíralap portfóliójának 95 százalékát állampapírok és bankbetétek tették ki, részvényeket 1-2 százalék közötti arányban tartott. (Kötvényalapok a hazai ajánlások szerint legfeljebb tőkéjük 10 százalékáig tarthatnak részvényeket.)
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet