BUX 138454.61 0,6 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivezetik az MDF-et

2001. december 21. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Második Deviza Factory Rt. január 28-ára közgyűlést hívott össze, amelynek napirendjén szerepel a társaság részvényeinek tőzsdei kivezetése, valamint a cég tevékenységi körének módosítása. Az egykor sikeres devizaspekulációkkal foglalkozó társaság főként mezőgazdasági termeléssel és szolgáltatásokkal egészíti ki tevékenységi körét, az első helyen a „gabonafélék, egyéb, máshová nem sorolt növény termelése" szerepel. A cég a bejelentés szerint termőföldek haszonbérletbe vételére és mezőgazdasági ingatlanok bérlésére, vásárlására készül.
Ami a tőzsdei kivezetést illeti, számításaink szerint az utóbbi fél év átlagára 3049 forint, legalább ezen az áron kell tehát majd ajánlatot tennie a részvényesek egy csoportjának. Ez a könyvekben kimutatott saját tőke mintegy hatoda, így az ajánlattevő szinte minden korábbinál olcsóbban juthat részvényekhez. Ha logikus módon a „testvércégnél", a Rizikó Factorynál is hasonló lépést határoznának el, ott a jelenlegi állapot szerint az ajánlati ár legalább 2065 forint lenne.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet