BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatozó Kincstárjegy-jegyzés minden héten

2001. december 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idén az előzetes becslések szerint mintegy 510 milliárd forintnyi lakossági állampapírt ad el az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Rt., ennek harmadát elsődleges állampapír-forgalmazóknál és az Államkincstár fiókjaiban, kétharmadát a postákon keresztül értékesítik - hangzott el az ÁKK tegnapi sajtótájékoztatóján. A kifejezetten a lakosságnak szánt konstrukciók idén a forintban kibocsátott állampapír-állomány mintegy 11 százalékát adják. Ez a szám például 1997-ben 9 százalék volt, jövőre a tervek szerint 12,5 százalékra emelkedik.
Januártól ezeket a papírokat - a postán kapható Kincstári Takarékjegyet és a bankhálózatokban forgalmazott Kamatozó Kincstárjegyet - az új tőkepiaci törvényhez és a pénzmosásról szóló jogszabályokhoz alkalmazkodva csak névre szólóként bocsátják ki (a piacon levő papírok feltételei lejáratukig változatlanok). A Kamatozó Kincstárjegynél ez csak jelképes gesztus, mivel azt - dematerializált papír lévén - eddig is csak névre szóló számlákra lehetett elhelyezni. A kinyomtatott formában létező Kincstári Takarékjegynél a változás nagyobb, ezért az ÁKK nem tudja kizárni, hogy ez esetleg csökkenést okoz majd az értékesítésben. (Hasonló jelenséget nemrég Ausztriában is megfigyeltek.) A névre szólóvá válás ugyanakkor nagyobb biztonságot jelent elvesztés, lopás esetére.
A Kamatozó Kincstárjegyek forgalmazásában lényegesebb változás, hogy eddig havonta bocsátottak ki új sorozatot, és azt két hétig lehetett jegyezni, januártól viszont kéthetente jön új sorozat, s így a jegyzés, a lejáró sorozatok megújításának lehetősége folyamatos lesz.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet