A Pick Szeged Rt. tegnap tíz órára meghirdetett közgyűlését határozatképtelenség miatt nem lehetett megtartani, ám a megismételt közgyűlésen már a részvények 52,26 százaléka képviseltette magát 27 részvényes formájában, így ez a közgyűlés határozatképes volt. A napirenden személyi kérdések, illetve a társaság saját részvényeinek sorsa szerepelt, a részvényesek azonban egyik témában sem határoztak. A közgyűlési tisztségviselők megválasztása után két felszólalás volt. Az ÁPV Rt. képviselője kifogásolta a közgyűlési hirdetmény részvénycserére vonatkozó részét, majd Sasinszki Ágnes az Arago képviseletében bejelentette a közgyűlés felfüggesztését, a folytatás 2002. január 4-én 10 órakor lesz. A felfüggesztés indoklása a kifejezetten erre irányuló részvényesi kérdés ellenére elmaradt.
A NAPI Gazdaság értesülése szerint egy új igazgatósági tag megválasztásáról határoztak volna, ám a szükséges összeférhetetlenségi feltételeknek nem sikerült időben eleget tenni. A januári időpontra viszont minden bizonnyal határozat születhet a kérdésben, s az is kiderül, hogy a társaság 4270 forinton az Aragónak felajánlja, vagy inkább bevonja 260 ezer saját részvényét.
(NAPI)
