BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős túljegyzés a Mol-kötvényekre

2001. december 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint kétszeres túljegyzés volt a Mol Rt. 2002/B001 jelzésű kötvényeire a tegnap rendezett aukción. A legfeljebb 15 milliárd forintos kötvénycsomagra 32,8 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, évi 9,8731 százalékos átlaghozam mellett. Ez mintegy 66 bázispontos többletet jelent az egyéves diszkontkincstárjegyek hozamához, pontosabban az aukciót megelőző három nap átlagos referenciahozamához képest. A kibocsátó ugyanis ezen érték plusz 100 bázispontban határozta meg az aukción elfogadható maximális hozamot, így a plafon évi 10,2167 százalék volt. (A tegnapi, 9,22 százalékos referenciahozamhoz képest a hozamfelár egy hajszállal alacsonyabb.) A legszerencsésebb befektetők 9,93 százalékos hozam mellett jutottak papírhoz.
Az ajánlattevők számáról, összetételéről egyelőre nincsenek adatok, de - mint a CA-IB Értékpapír Rt.-nél elmondták - alapvetően intézményi befektetőknek szólt a jegyzés, a magánszemélyek részvétele valószínűleg nem jelentős. A minimális jegyzés egyébként 1 millió forint volt. A forgalmazásban a CA-IB Értékpapír, a CIB Értékpapír, a Deutsche Bank és az OTP Értékpapír vett részt. Az egyéves diszkontkötvények egy 50 milliárd forintos kötvényprogram részletét képezik, a papírok lejárata 2002. december 18.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet