Az Európa Ingatlan Alap eladta azt a 19 közművesített telket, amelyeket a nyár elején vásárolt Üröm határában, Budapest szélénél, pontosabban visszaadta azokat az eladó Hectar 68 Kft.-nek. Az ügyleten az alapkezelő közlése szerint éves szintre átszámítva 23 százalékos hozamot ért el, és befolyik több mint 200 millió forint készpénz.
Időközben az alap mérete folyamatosan növekszik, az összes nettó eszközérték pénteken 2,04 milliárd forint volt. A telkek eladása utáni állapot szerint az Európa vagyonának mintegy háromnegyede kincstárjegyben és készpénzben fekszik majd. Amint Forgó Ferenctől, az alapkezelő illetékesétől megtudtuk, a tervek szerint egy hónapon belül jelentősebb összegeket költenek újabb ingatlanok megvételére.
Jelenleg mintegy tíz komoly ajánlatot vizsgálnak, illetve szerződéseket készítenek elő, ezek közül valószínűleg 3-4-et egy hónapon belül megkötnek. A vásárlási célok között újabb telkek is lehetnek.
Az alap a tőkéjének növekedését főleg a magánbefektetőknek köszönheti, akiket valószínűleg motivált, hogy az alap a nyár eleje óta vonzó éves szintű hozamot tud felmutatni (lásd táblázatunkat a NAPI Befektető 16. oldalán). Jelenleg mintegy 100 millió forintnyi tőke három intézmény (két nyugdíjpénztár és a Winterthur Biztosító) vagyona, a többi magánszemélyeké. Az induláshoz szükséges minimális tőke összegyűjtéséhez tavasszal az alapítókhoz közel álló személyek is fektettek pénzt az alapba, információink szerint ez a tőke azóta is ott maradt.
E. J.
