Üzletszerűen elkövetett 616 rendbeli sikkasztással gyanúsítja a rendőrség a debreceni Wellington Bróker Rt. egykori vezetőit - tájékoztatta az MTI-t a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság vizsgálati osztályának vezetője.
Domján Sándor rendőr alezredes elmondta: a rendőrség 1999. december 23-án indított nyomozást a Wellington Bróker Rt. vezetői ellen jelentős értékre üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntettének alapos gyanúja miatt. A nyomozást a rendőrség befejezte, és az iratokat vádemelési javaslattal átadta a Debreceni Városi Ügyészségnek - mondta az alezredes. Hozzátette: a nyomozás során megállapították, hogy a Wellington Bróker Rt. elnök-vezérigazgatójaként L. Károly, illetve a háttértulajdonos, N. Zsigmond a részvénytársaságnál keletkezett hiány pótlására megbízás nélkül értékesítette az rt. ügyfeleinek letétbe helyezett részvényeit. A Wellington Bróker Rt. tevékenységének 1999. november 1-jei felfüggesztéséig 585 ügyfélnek okoztak 516 millió forint értékű kárt azzal, hogy értékesítették a részvényeket, és az ebből befolyt összeget nem fizették ki a részvénytulajdonosoknak - fűzte hozzá Domján Sándor.
Tájékoztatása szerint N. Zsigmond az általa vezetett másik gazdasági társaságnál, a Gordius Holding Debreceni Kft.-nél letétbe helyezett részvényeket is értékesítette, és a befolyt összeggel sajátjaként rendelkezett, hogy a Wellington Bróker Rt. pénzügyi gondjait részben enyhítse. A kft. 31 ügyfelének ezzel 40 millió forintos kárt okoztak - mondta a rendőr alezredes.
Mindezek alapján a rendőrség 616 rendbeli, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntettével gyanúsítja a Wellington Bróker Rt. egykori vezetőit.
(NAPI)
