BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többségi tulajdonossá váltak a Factoryk

2001. december 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Második Deviza Factory és a Rizikó Factory bejelentették, hogy növekedett részesedésük a Dex-line Kft.-ben. A korábban részvénytársaságként működő cég ugyanis átalakult, ennek nyomán a két tőzsdei kibocsátó részesedése a korábbi - egyenként 10 százalék alatti - mértékről 43,54, illetve 47,64 százalékra növekedett. Amint a cégadatokból kiderül, a szóban forgó cég nem más, mint a piacról kivonult Dunainvest Tőzsdeügynökség Rt., amely nevet és társasági formát változtatott. A június végén elhatározott átalakulás során 1 milliárd forintos jegyzett tőkéjét huszadára, 50 millió forintra szállították le, saját tőkéje 857 millió forinttal 176 millió forintra csökkent. Miután a két „factory” adásvételi jellegű tranzakciók nélkül is többségi tulajdonossá vált, feltehetően a tulajdonosok nagy része kivonult a társaságból, kivette tőkéjét. Az új társaság főként üzletviteli tanácsadással, ingatlanhasznosítással foglalkozik.
A két „factory”-nál már korábban felmerült a tőzsdei kivezetés gondolata. Ha ez a közeljövőben megvalósulna, minden korábbinál kedvezőbb áron tehetne rájuk ajánlatot valamely nagytulajdonos. A Rizikó az utóbbi fél évben átlagosan körülbelül a - félévkor a könyvekben kimutatott - részvényenkénti saját tőke harmadán, az MDF pedig annak hatoda körül forgott a tőzsdén.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet